Komisja powołana zgodnie z Uchwałą Nr 291/2020 Zarządu Powiatu w Lublinie z dnia 14 maja 2020 r. w składzie: Zbigniew Bernat - Przewodniczący Komisji oraz członkowie: Joanna Kaznowska, Anna Zielińska, Aneta Kalinowska - Gałat, Magdalena Kędra i Agnieszka Gąska, pozytywnie zaopiniowała złożone wnioski a Zarząd Powiatu w Lublinie przyznał nagrody niżej wymienionym osobom i zespołom:
Agnieszka Piłat - magister bibliotekoznawstwa, pracuje jako bibliotekarz w Miejsko Gminnej Bibliotece Publicznej w Bełżycach od 1990 r. Główne obszary jej działalności to praca z młodymi użytkownikami oraz z osobami niepełnosprawnymi. Współpracuje z Powiatowym Ośrodkiem Wsparcia dla Osób z Zburzeniami Psychicznymi w Matczynie. Prowadzi program czytelniczo - profilaktyczny pod nazwą Bajkoterapia, zajęcia czytelnicze, zajęcia plastyczne, „Mobilną Bibliotekę” czy „Wakacje z Biblioteką”. Brała udział w pracach jury Gminnego Konkursu Recytatorskiego. Prowadziła szkolenia i warsztaty dla bibliotekarzy. Współpracuje również z Instytutem Pamięci Narodowej w Lublinie. W zeszłym roku zorganizowała ekspozycję i lekcje biblioteczne dla dzieci i młodzieży: „Danuta Siedzikówna INKA”.
Julia Orzeł - od 2010 r. tancerka Studia Tańca RYTHM-X działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niemcach. Licencjonowania zawodniczka Polskiej Federacji Tańca startującą we współzawodnictwie krajowym i międzynarodowym. Do największych sukcesów tanecznych Julii w 2019 r. należy zaliczyć:
Barbara Cywińska- dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bychawie oraz członek Zarządu Bychawskiego Towarzystwa Regionalnego. Zarządza instytucją, w której skład wchodzą: trzy oddziały ( dla dzieci, dorosłych i pedagogiczny), czytelnia, dwie filie biblioteczne na terenie gminy Bychawa oraz pięć punktów bibliotecznych, w tym jeden zlokalizowany w Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym w bychawskim SPZOZ. Pani Cywińska realizuje autorski program „Biblioteka to dobry adres”, każdego roku tworząc bogatą ofertę działań kulturalnych, skierowaną do różnych grup odbiorców. Do przedsięwzięć, których pomysłodawczynią i koordynatorką jest Pani Dyrektor należą:
Adam Bukowski - od 1997 r. związany jest z folklorem jako tancerz i instruktor. Od 2015r. rozpoczął pracę jako główny choreograf i instruktor tańca w Zespole Pieśni i Tańca „Dąbrowica”. Przez ten okres stworzył nowy repertuar oraz choreografie taneczne dla Zespołu: rozbudował go z dwóch do czterech grup oraz zapoczątkował i wyreżyserował coroczne koncerty podsumowujące pracę artystyczną Zespołu dla mieszkańców Dąbrowicy.
Pod kierownictwem Pana Bukowskiego - ZPiT „Dąbrowica” w roku 2019 aktywnie działał na rzecz promowania gminy Jastków, powiatu i województwa lubelskiego poprzez liczne koncerty gminne, wojewódzkie oraz międzynarodowe
Zespół Pieśni i Tańca „Dąbrowica”- działa przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Jastkowie zs. w Dąbrowicy. Działa na terenie gminy Jastków od 1970 r. Celem działalności Zespołu jest podtrzymywanie i pielęgnowanie tradycji narodowych oraz popularyzacja piękna polskiego folkloru a w szczególności Lubelszczyzny. Obecnie Zespół razem z kapelą liczy 80 osób. W 2020 r. Zespół obchodzi złoty Jubileusz 50- lecia istnienia. W jego repertuarze znajdują się obrzędy ludowe z terenu całej Polski a także suity wokalno – taneczne z Lublina, Rzeszowa, Przeworska, Łowicza, Podlasia oraz Beskidu Śląskiego. Zespół posiada także w swoim repertuarze tańce miejskie (tańce Starej Warszawy) oraz część historyczną z polskimi tańcami narodowymi (Polonez, Krakowiak, Mazur, Kujawiak, Oberek) i pieśniami patriotycznymi.
W ciągu swojej działalności Zespół występował także na Międzynarodowych Festiwalach: m.in. w Niemczech, Norwegii, Litwie, Danii, Szwajcarii, na Ukrainie, Węgrzech, Rumunii czy Macedonii. W roku Zespół 2019 brał udział w Międzynarodowym Festiwalu MONTANA w Bułgarii, w Dożynkach Wojewódzkich w Radawcu, jak również dał koncert na Posiedzeniu Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.
Komisja powołana do przeprowadzenia oceny zgłoszonych kandydatur zgodnie z Uchwałą Nr 292/2020 Zarządu Powiatu w Lublinie z dnia 14 maja 2020 r. w składzie: Zbigniew Bernat - Przewodniczący Komisji oraz członkowie: Joanna Kaznowska, Anna Zielińska, Aneta Kalinowska - Gałat i Ireneusz Rapa pozytywnie zaopiniowała wszystkie wnioski, a Zarząd Powiatu w Lublinie przyznał nagrody wszystkim kandydatom.
Nagrody dla zawodników za osiągnięte wyniki sportowe otrzymali:
Marcin Polak - członek Kadry Narodowej mężczyzn w paraolimpijskiej dyscyplinie sportu
kolarstwo tandemowe w konkurencjach szosowych i torowych, w której startują osoby niewidome i słabowidzące z pełnosprawnym pilotem. W 2019 r. w parze z pilotem Michałem Ładoszem podczas:
Patrycja Powroźnik - zawodniczka sekcji podnoszenia ciężarów Gminnego Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Niemce. Członek Kadry Narodowej Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów. Brązowa medalistka w podnoszeniu ciężarów na Mistrzostwach Polski Juniorek w Puławach. Wynik w dwuboju 146 kg w kategorii wagowej 59 kg.
Adam Urban - zawodnik sekcji podnoszenia ciężarów Gminnego Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Niemce. Brązowy medalista w podnoszeniu ciężarów na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Drzonkowie. Wynik w dwuboju 170 kg w kategorii wagowej 102kg.
Michał Pyszniak - zawodnik Karate Tradycyjnego. W 2019 r. w Lublinie reprezentował Lubelski Klub Karate Tradycyjnego na XXX Mistrzostwach Polski Seniorów, Młodzieżowców, Juniorów i Juniorów Młodszych, w Tradycyjnym Karate – Do, podczas których uzyskał II miejsce w konkurencji - KATA DRUŻYNOWE seniorów oraz II miejsce w konkurencji - KUMITE DRUŻYNOWE seniorów. Zawodnik w stopniu mistrzowskim – 1 DAN.
Rafał Siek - zawodnik sekcji podnoszenia ciężarów Gminnego Ludowego Klubu Sportowego „POM-ISKRA” Piotrowice. Srebrny medalista Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 23 w Stoku Lackim. Wynik w dwuboju 234 kg w kategorii wagowej mężczyzn 73 kg.
Zbigniew Cękała - trener sekcji podnoszenia ciężarów Gminnego Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Niemce. W 2019 r. jego podopieczna Patrycja Powroźnik zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Polski Juniorek w Puławach, natomiast Adam Urban - brązowy medal na XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Drzonkowie.
Antoni Kawałek - trener sekcji podnoszenia ciężarów Gminnego Ludowego Klubu Sportowego „POM-ISKRA” Piotrowice. To dzięki jego pracy Rafał Siek zdobył srebrny medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Stoku Lackim.