W misternie wykonanych wieńcach przejawia się silne przywiązanie do ojczystej ziemi, ludowych obyczajów i wiary katolickiej. Wieńce oceniane były w dwóch kategoriach. Wieńce tradycyjne wykonywane według starych wzorów z wykorzystaniem wyłącznie naturalnych materiałów (kłosów, ziaren, warzyw, owoców i kwiatów), muszą nawiązywać formą do korony wykonanej na szkielecie pałąkowym. Mogą być one płaskie, koliste lub w kształcie stożkowej kopy zboża. Wieńce współczesne - wykonywane w dowolnej technice, z dowolnych materiałów, o dowolnej kompozycji i inwencji twórczej - odwołują się do aktualnej rzeczywistości społecznej, religijnej czy historycznej.
Bieżący rok jest zupełnie inny niż lata poprzednie. Widać to również w konkursie wieńców. Nie wszystkie gminy powiatu organizowały dożynki gminne, a co za tym idzie mniej wieńców zostało zgłoszonych do Powiatowego Konkursu Wieńców Dożynkowych.
Za najpiękniejszy wieniec tradycyjny Komisja Konkursowa uznała wieniec wykonany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Stasinie, gm. Wojciechów. W kategorii wieńców współczesnych wygrał wieniec wykonany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Wierciszowie, gm. Jabłonna.
Wyniki Powiatowego Konkursu Wieńców Dożynkowych przedstawiają się następująco:
Pozostałe nagrody
Każdy z pozostałych zaprezentowanych wieńców został nagrodzony kwotą 500 zł za udział w konkursie.
Podziękowania, dyplomy oraz nagrody wszystkim grupom zgłoszonym do Powiatowego Konkursu Wieńców Dożynkowych, wręczone zostaną na najbliższej Sesji Rady Powiatu.
Wszystkim wykonawcom DZIĘKUJEMY za udział w konkursie, a zwycięzcom serdecznie GRATULUJEM