Uroczyste otwarcie Sali Gimnastycznej oraz nadanie Imienia Józefa Gadeckiego Szkole Podstawowej w Palikijach

Scena szkolna z niebieską dekoracją i papierowymi kwiatami, polskimi flagami oraz portretem mężczyzny obok kwiatów.
października
2024

14 października br. w Szkole Podstawowej w Palikijach odbyło się uroczyste otwarcie Sali Gimnastycznej oraz nadanie Szkole Imienia Józefa Gadeckiego.

W wydarzeniu udział wziął Konrad Banach - Członek Zarządu Powiatu w Lublinie, który przekazał również list od dr inż. Sylwii Pisarek-Piotrowskiej - Starosty Lubelskiego, skierowany do wszystkich uczestników.

Nowa sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej w Palikijach z pewnością przyczyni się do rozwoju sportowego dzieci i młodzieży, promując zdrowy i aktywny tryb życia.

Wybór Patrona Szkoły - Józefa Gadeckiego, świadczy o głębokim szacunku oraz uznaniu dla tej postaci i jej dorobku. Wieloletni kierownik szkoły w Palikijach, pedagog z powołania i patriota z pewnością będzie stanowić inspirację w realizowaniu ideałów i pomoże wykreować indywidualną tożsamość placówki, wyróżniając ją spośród innych szkół.

Autor: Ewa Urban