Konkurs Kulinarny „Bitwa regionów 2024" – II etap Janów Podlaski

Plakat ogłaszający wydarzenie "Bitwa Regionów II Etap" zaplanowane na 10.08.2024 z atrakcjami takimi jak występy, warsztaty, i pokaz koni arabskich.
lipca
2024

W dniach 10-11 sierpnia 2024 r. na terenie Stadniny Janów Podlaski odbędzie się półfinał Konkursu Kulinarnego „Bitwa Regionów" dla Kół Gospodyń Wiejskich z województwa lubelskiego. Wydarzenie odbędzie się podczas „Dni Konia Arabskiego 2024" jako impreza towarzysząca będąca zwieńczeniem rywalizacji KGW w I etapie IX edycji konkursu w województwie lubelskim.

W półfinale wezmą udział Koła Gospodyń Wiejskich, których potrawy zostały najwyżej ocenione w I Etapie przez każdą z 12 Komisji Konkursowych podczas wydarzeń regionalnych w województwie lubelskim. Zwycięski Zespół zakwalifikuje się do III ogólnopolskiego etapu „Bitwy Regionów", którego organizatorem jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W konkursie, którego organizatorem jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi biorą udział Koła Gospodyń Wiejskich oraz stowarzyszenia skupiające społeczności wiejskie z całej Polski.

Idea „Bitwy Regionów" zrodziła się z zamiłowania do polskiej kuchni regionalnej i rodzimego, lokalnego folkloru oraz chęci promocji polskiej żywności i szerzenia patriotyzmu konsumenckiego. To właśnie Koła Gospodyń są prawdziwymi ambasadorkami kulinarnych tradycji regionów i najlepszych lokalnych smaków.

Organizatorzy pragną aby wydarzenie to stało się wielkim kulinarnym świętem pokazującym, że Polska wieś to nie tylko bogactwo tradycji ale również smaków. Celem jest promocja lokalnego dziedzictwa i kultywujących go społeczności.

Autor: Ewa Urban