W ramach drugiej edycji projektu udział weźmie 19 powiatów (bialski, biłgorajski, chełmski, hrubieszowski, janowski, krasnostawski, kraśnicki, lubartowski, lubelski, łukowski, opolski, parczewski, puławski, radzyński, rycki, świdnicki, tomaszowski, włodawski, zamojski) oraz 3 miasta z województwa lubelskiego (Lublin, Biała Podlaska, Chełm).
Działania w ramach planowanego przedsięwzięcia obejmują pokrycie cyfrową ewidencją gruntów i budynków 100 % terenu województwa lubelskiego, opracowanie baz BDOT500, GESUT i EMUiA. Ponadto przewiduje się uruchomienie nowych e-usług oraz zakup sprzętu i oprogramowania.
Rolę lidera, podobnie jak w poprzedniej edycji będzie pełnić Powiat Lubelski, który będzie koordynował działania wszystkich partnerów. W tym celu już 1 kwietnia br. uruchomione zostało biuro projektu. Wszystkie samorządy biorące udział w nim, podjęły stosowne uchwały.
Wartość projektu wynosi ponad 133 mln zł, z czego 113 mln zł to środki pochodzące z Funduszy Unijnych. Przewiduje się, że realizacja projektu potrwa od 2023 do 2027 roku.
3 kwietnia br. w siedzibie Starostwo Powiatowego w Lublinie odbyło się podpisanie porozumienia o partnerstwie dot. niniejszego projektu.