Przewidziano 4 kategorie konkursowe:
I. Pisanka wielkanocna wykonana techniką TRADYCYJNĄ
II. Pisanka wielkanocna wykonana techniką WSPÓŁCZESNĄ
III. Palma wielkanocna wykonana techniką TRADYCYJNĄ
IV. Palma wielkanocna wykonana techniką WSPÓŁCZESNĄ
Pisanki tradycyjne muszą zostać wykonane zgodnie z technikami tradycyjnymi wraz z dawnymi wzorami charakterystycznymi dla Lubelszczyzny i jej subregionów. Pisanki współczesne muszą być zbliżone wyglądem do naturalnej wielkości jaj (np. kurzych, gęsich czy strusich). Materiały i technika wykonania jest dowolna. Palmy tradycyjne, jak i współczesne nie mogą przekraczać wysokości jednego metra. Palmy tradycyjne muszą być wykonane wyłącznie z naturalnych surowców.
Warunkiem udziału w konkursie jest dostarczenie przez właściwe starostwa powiatowe (z terenu województwa lubelskiego) prac konkursowych do 8 marca 2021 r. (do Wydziału Edukacji, Promocji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Lublinie) wraz z prawidłowo wypełnionymi kartami zgłoszeniowymi, pocztą lub osobiście na adres Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie do 9 marca.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 28 marca 2021 r. w Muzeum Wsi Lubelskiej, a zwycięskie prace będą zaprezentowane na pokonkursowej wystawie otwartej w dniu rozdania nagród.
Regulamin Konkursu oraz karta zgłoszenia
Organizatorami II Wojewódzkiego Konkursu na Palmę i Pisankę Wielkanocną są:
– Beata Mazurek- Poseł do Parlamentu Europejskiego,
– Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego
– Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie
– Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie